pksjeleniagora leftpksjeleniagora right

Jeśli zarejestrowałeś/aś ostatnio Em-kartę w kasie naszego dworca, nie czekaj więcej w kolejce; przejdź do naszego panelu na stronie głównej i wpisz numer swojej Em-karty. To takie proste. Ciesz się swobodą i wygodą.

Formularz "Doładuj EM-kartę" znajduje się po prawej stronie.

 

Często zadawane pytania:

1. Kiedy mogę zacząć doładowywać kartę przez Internet?

Aby mieć możliwość doładowania karty przez Internet należy pojawić się raz w okienku kasowym z EM-kartą i dokonać zakupu biletu miesięcznego u kasjera. W trakcie tej operacji zostanie aktywowana na karcie opcja sprzedaży przez Internet. Zakup doładowania przez Internet będzie możliwy już na kolejny miesiąc. Doładowanie polega na zakupie biletu na tę samą trasę lecz na kolejny okres.

2. W jaki sposób informacja o zakupie doładowania przez Internet trafi na moją EM-kartę?

Bileterki w poszczególnych autobusach po pewnym czasie otrzymają informacje o dokonanym zakupie biletu przez Internet. W trakcie przyłożenia EM-karty do bileterki po poprawnej weryfikacji nastąpi automatyczne zapisanie biletu na EM-karcie.

3. Co zrobić, jeżeli po wejściu do autobusu bileterka jeszcze nie rozpoznaje doładowania kupionego przez Internet?

Należy okazać kierowcy kod weryfikacyjny otrzymany w trakcie zakupu przez Internet. Kierowca wprowadzi kod do bileterki i bilet zostanie zakodowany na EM-karcie. Kod weryfikacyjny znajduje się w potwierdzeniu zakupu biletu otrzymanym w mailu lub SMS-ie po zakończeniu procesu zakupu biletu przez Internet.

4. Czy mogę doładowywać przez Internet bilet miesięczny ulgowy?

Tak. W trakcie pierwszego zakupu biletu u kasjera należy okazać dokument uprawniający do ulgi. Kasjer wprowadzi do systemu dane dotyczące dokumentu w tym termin ważności ulgi. Doładowanie biletu ulgowego przez Internet będzie można wykonać już na kolejny miesiąc.

5. Czy mogę zakupić przez Internet doładowanie dla biletu ulgowego, gdy minął termin ważności mojego dokumentu?

Jeżeli minął termin ważności dokumentu uprawniającego do ulgi to nie można doładować przez Internet biletu z ulgą.

6. Co zrobić, gdy otrzymałem nowy dokument uprawniający do ulgi?

Należy pojawić się w okienku kasowym i okazać nowy dokument uprawniający do ulgi. Kasjer wprowadzi do systemu dane o nowym dokumencie razem z datą ważności ulgi.

7. Dlaczego po wprowadzeniu numeru EM-karty na stronie pks.jgora.pl zostałem przekierowany na stronę ePodróżnik.

Doładowanie EM-karty jest realizowane we współpracy z systemem ePodróżnik. Dalszy proces zakupu należy wykonać właśnie na tej stronie. W trakcie realizacji doładowania należy podać adres email lub numer telefonu komórkowego na który zostanie wysłane potwierdzenie zakupu biletu.

8. Po przekierowaniu na stronę ePodróżnik pojawia się panel do logowania na tej stronie. Czy muszę założyć konto w systemie ePodróżnik, aby dokonać doładowania EM-karty?

Nie. Aby dokonać zakupu doładowania nie trzeba zakładać konta w systemie ePodróżnik.

9. Jeżeli przez miesiąc lub dłużej nie korzystałem z EM-karty i jej nie doładowywałem to czy mogę doładować ją przez Internet na kolejny okres?

Nie. Należy ponownie pojawić się z kartą w okienku kasowym i doładować u kasjera. Doładowanie przez Internet będzie na nowo aktywowane i będzie można wykonać doładowania przez Internet na kolejne miesiące.